Lastik Kaplama

Lastik Kaplama

Yıldırımlar Group müşterilerine Soğuk Sistem Lastik Kaplama hizmeti vermektedir.Avon, Avon Plus, Herkül ve Vega Markaları sizlere hizmet vermekteyiz.

Lastik Kaplama Nedir?

Lastik kaplama aşınmış olan lastiğin sırtının yenilenmesidir. Kaplanmış bir lastik, performansından herhangi birşey kaybetmeden ayni servis koşullarında yeniden kullanılmaya devam eder. Günümüzde gelişen lastik teknolojisi, lastiklerin gövdesinin birkaç kez kaplanmasına olanak sağlamaktadır. Genellikle kamyon/otobüs lastikleri, iş makinası lastikleri, uçak lastikleri ve bazı binek lastiklerine uygulanır..

Lastik Kaplama Niçin Yapılır ?

Kaplama işlemi, yeni lastikten beklenen faydaları ve fiziksel özellikleri sağlamak üzere, özel olarak tasarlanmış yeni lastiklere benzer kaplama desenleriyle, üyelerimiz tarafından tarafından geliştirilmiş ve onaylanmış en son teknolojilerle ve makine ve ekipmanlarla; eğitimli, konularında uzman ekipler  tarafından yetkili ve UN/ECE R 108 ve  R 109 standartlarına sahip kaplama tesislerinde yapılmaktadır.

 

Kaplama İşlemi Aşamaları

Kaplama İşlemi :

–          Kaplama işleminde hazır pişimiş desen, gövde üzerine uygulanır.

–          Aradaki bağ, ince bir tabaka halindeki pişmemiş kauçuk ile sağlanır.

–          Bu kauçuk otoklavda piştiğinde, sırt gövdeyle kaynaşmış olur.

–          Sırt desenleri, gövdeye en iyi uyacak şekilde imal edilir.

–          Daha sonra sırt geçirilmiş lastik otoklav denilen özel odacıklarda  pişirilir. Son kontrol sırasında kaplanmış lastik üretim alanını  terk etmeden önce önceden belirlenmiş en yüksek kalite standartlarını karşılamak zorundadır.

Ürün Katalogları

Avon & Avon Plus

Avon ve Avon Plus Ürünleri Kataloğumuzu İnceleyin

Herkül & Vega

Avon ve Avon Plus Ürünleri Kataloğumuzu İnceleyin

Lastik Kaplama Uygulama Videolarımız